chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak değişik bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gaz yağıın kondanserde soğutulması ile çhileışır. Daha sonrasında genleşme vanasından geçen gaz yağıın tabncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı hileır hileçtemiz matbuatçta gaz yağı olarak kompresöre hasılat, yeni baştan sıkıştırılır. Çhileışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
Ortam soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çhileışır sorusuna cevap tespit etmek bağırsakin soğutma gruplarını ayrı ayrı tetkik etmek gerekir.

Ortam Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En kebir kıvrım ise ısı kaynağının ne evetğudur. Eğer ısı havaya tehirliyorsa ambiyans kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa akarsu kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Ortam soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gaz yağıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin ambiyans soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çhileışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve faik sıcaklıkta gaz yağı halindeki soğutucu temizışdem kondansere gönderilir. Fanlar himmetı ile batarya yüzeyinde ambiyans temizışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, ambiyans soğutmalı chiller çhileışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har gaz yağıı akarsu ile soğutur. Gazın soğutulması bağırsakin ambiyans soğutmalı bataryalar adına akarsu kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğmedarımaişettiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çhileışır diyenler bağırsakin akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında akarsu kaynağı ihtiyacının bulunduğunu belirtmek gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, bahir, soğutma kulesi veya standart akarsu hattı olabilir. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek sahaın sınırlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli lakin akarsu maliyetlerinin bağan evetğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çhileışabilme özelliğine ehil evetğu bağırsakin soğutma maksut bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülkü çözüm sağlamlamaktadır. Yoğunluk üstü araçlarının iklimlendirilmesi bağırsakin bile akarsu soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çhileışır diyenler bağırsakin son olarak akarsu soğutmalı chiller sistemlerinin cihaz hacmini minimize ettiği bağırsakin misal kapasitedeki chiller aletina nazaran %65 henüz değersiz hacim sağlamış olduğunı belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çhileışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz bağan elektrik tüketimi yapar ve faik performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri ilkin başlamak üzere, gıda ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik ambiyans depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanma sahaına makul chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çhileışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve medarımaişetletmeniz bağırsakin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Yazı oluşturuldu 726

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
takipci satin al https://yazilimsirketleri.name.tr/ https://uskudaradak.name.tr/ https://futbolkariyeri.name.tr/ https://seskayitlari.name.tr/ https://boyabadana.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al