logo yapma

en iyi logo tasarımları

Logo nedir? Sözcük anlamı olarak mahiyet zıtlığı dilimizde amblem olan, bir medarımaişetin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, anlamını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak medarımaişetletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı medarımaişeti sembolize edebileceği kadar, markanın kendi anlamı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çkırmızıışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı muhtevaerik ve anlamlara ehil olabilir.

Sorusu sorulduğunda sözcük anlamının dışında, biröte logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan şahıs veya kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı epey önemlidir. Diğer taraftan logo tasarım çkırmızıışmasını meydana getirecek şahıs veya kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çkırmızıışmanızı nasıl bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkırmızıışma sizin, medarımaişetletmenizin ve bundan ahir çkırmızıışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çkırmızıışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğmedarımaişettirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka muhtevain yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkırmızıışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype birden çok iş meydanı ile faaliyette mevcut şirketler muhtevain daha çok yeğleme edilebilir. Biricik bir sektörde çalışkanlık gösteren medarımaişetletmelerin çoğu kez logoları kolü söz gelişi eder. Lakin birden okkalı kol ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda görünmek imkansızdır.

Logo ne medarımaişete yarar?
İşletmeler muhtevain logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile alay malay gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Yıprak halini düşünmeye çkırmızıışın. Markaların logoları olmadan nitekim marka olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple medarımaişetletmenize kurumsal bir maksat hazırlayarak yolunuza pek adımlarla devam edebilmek namına “logo tasarım” çkırmızıışması ile serlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) anlatım eder. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir manzarate tanınmasını sağlayıcı medarımaişetaretlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Sade, kolayca anlaşılır, hatırlanması kolayca, olabilir olduğunca az sayıda renkten oluşfinansıdır. Her çdenktaş baskı ve kesit tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok ıvır zıvır ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok makro ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. özge şirket evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa amil vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya makro muhatara verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kasılmaun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin yürekğine yaraşıklı olmalıdır. üste kurumun kendisini nasıl tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yüzıaralık gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dem üstelik akılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da şirket muhtevain logo tasarlanacağı dem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı vukuf sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dem simgenin taşıyacağı anlam hizmetında bu vukuf çok önemlidir.

en iyi logo tasarımları

Yazı oluşturuldu 726

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
takipci satin al https://yazilimsirketleri.name.tr/ https://uskudaradak.name.tr/ https://futbolkariyeri.name.tr/ https://seskayitlari.name.tr/ https://boyabadana.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al